Jaką pralkę kupić

Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę? Poradnik

Chcesz wymienić swoją pralkę na bardziej funkcjonalny i nowoczesny model? A może interesuję Cię pralka i suszarka zestaw? Być może Twoja pralka nie jest już funkcjonalna lub Twój dom wymaga modernizacji. Bez względu na powód, ważne jest, aby wybrać model, który oferuje zarówno wydajność, jak i praktyczne funkcje.

Jaki rodzaj pralki wybrać?

Istnieje wiele rodzajów pralek. Najpopularniejsze są standardowe pralki ładowane od przodu, o głębokości od 50 do 65 cm. Pralki slim to pralki ładowane od przodu, o głębokości od 39,9 do 49 cm. Dostępne są również modele pralek super slim ładowanych od frontu, mierzące zaledwie 39,9 cm głębokości. Pralki ładowane od góry to zupełnie inny typ. Ich głębokość wynosi zazwyczaj 60 cm, a szerokość 40-50 cm. Aby dostosować przestrzeń dostępną dla pralek, należy dostosować ich rozmiar.

Rodzaje i pojemność bębnów

Pojemność bębna decyduje o tym, ile wsadów możesz wyprać za jednym razem. Pojemność pralki powinna być dobrana w zależności od Twoich potrzeb. Pralka przeznaczona dla jednej osoby i inna dla dużej rodziny mogą mieć różne pojemności. Istnieje wiele rodzajów bębnów, które mogą być stosowane w pralkach. Dostępnych jest wiele bębnów, w tym tradycyjne o strukturze diamentu lub plastra miodu, jak również takie, które mają kształt kropli wody.

To Może Cię Zainteresować: Jak Usunąć Brzydki Zapach Z Pralki? Doradzamy

Klasa energetyczna

Upewnij się, że pralka, której szukasz, ma klasę energetyczną A. Dzięki temu jest to urządzenie energooszczędne, co oznacza, że nie będziesz musiał płacić wysokich rachunków za energię przy częstym praniu. Jeśli często pierzesz swoje ubrania, pralka o najwyższej A +++, klasie może pomóc Ci zaoszczędzić znaczne pieniądze.

Prędkość wirowania

Prędkość wirowania określa, jak suche będzie pranie po wyjęciu. Najlepszym wyborem jest pralka, która wiruje z prędkością od 1000 do 1400 obrotów na minutę. Możesz też znaleźć modele, które wirują z prędkością 1500, 1600 lub 1500 obr/min. Zwróć uwagę, czy Twoja pralka może regulować swoją prędkość. Do delikatnych tkanin najlepiej używać niższych prędkości.

Zużycie wody

Zużycie wody może również wpłynąć na Twoje rachunki. Powinieneś wybrać pralkę, która zużywa najmniej wody na jeden cykl. Starsze pralki zużywały nawet do 100 litrów na cykl. Nowoczesne pralki czerpią dziś mniej wody, pobierając jej nawet dwa razy mniej. Pralka w zależności od modelu może zużywać od 39 do 69 litrów wody. Bardzo ważne są programy pralki. Nowoczesne pralki mogą wyprać niemal każdy rodzaj tkanin, nie uszkadzając ich. Wśród tych programów jest tryb prania odpowiedni dla alergików. Oznacza to, że ubrania mogą być prane z dodatkową ostrożnością. Dla bardzo brudnych ubrań świetną opcją jest program z praniem wstępnym. Szybkie pranie-odświeżanie, które zwykle trwa od 15 do 30 minut, jest również świetną opcją dla delikatnych lub lekko zabrudzonych ubrań.