Ciasto z jeżynami na koniec lata

Jeśli szukasz dobrego przepisu na ciasto z jeżynami, znajdziesz go tutaj. Kluczowe składniki to świeże jeżyny, kratownicowa kruszonka i świeże lub mrożone jagody. Aby było jeszcze łatwiej, można użyć ciasta z lodówki. Ten przepis można również przygotować z wykorzystaniem świeżych lub mrożonych jagód, skórki cytrynowej i kruszonki z lodówki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kruszywo kratowe

Przyrządzając ciasto z jeżynami z kruszonką kratową, należy wykonać kilka ważnych kroków. Po pierwsze, należy umieścić w tortownicy nadzienie jeżynowe. Następnie należy położyć cztery do sześciu pasków ciasta na nadzienie jeżynowe. Pomiędzy każdym paskiem należy zostawić około 3/4 cala wolnego miejsca. Następnie złóż paski z powrotem na siebie w połowie drogi. Powtórz czynność dla każdego kolejnego paska. Po zakończeniu wykładania formy możesz wyjąć ją z piekarnika. Teraz możesz podawać swoje ciasto.

Świeże lub mrożone jeżyny

Świeże lub mrożone jeżyny są doskonałym wyborem, gdy korzystasz z przepisu na ciasto z jeżynami. Jednak w przypadku przygotowywania ciasta z jeżynami z mrożonych jagód, należy podjąć kilka ważnych kroków. Po pierwsze, należy rozłożyć jeżyny w równej warstwie, aby zapewnić ich równomierne ugotowanie w cieście. Po drugie, należy dodać nieco więcej soku z cytryny i zagęstnika.

Skórka z cytryny

Dodanie cytryny w przepisie na ciasto z jeżynami to łatwy i pyszny sposób na podkreślenie cierpkiego, kwaśnego smaku jeżyn. Jeżyny i cytryna idą ze sobą w parze, a ten przepis na ciasto wykorzystuje aromaty obu owoców cytrusowych, nadając mu wyjątkowy smak. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wybrać jeżyny, które są całe czarne lub głęboko fioletowe, ale jeszcze nie dojrzałe. Dzikie jeżyny zawierają pektynę, która pomoże zagęścić nadzienie, więc używaj ich, jeśli to możliwe.

Chłodzone ciasto

Czy wolisz zrobić domowe ciasto jeżynowe ze świeżymi jagodami, czy użyć mrożonych, oba sposoby sprawdzają się równie dobrze. Jest jednak kilka sztuczek, o których należy pamiętać. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę proces rozmrażania. Ciasta mrożone są o wiele łatwiejsze w użyciu, a smakują równie dobrze. Zaoszczędzisz też mnóstwo czasu!

Czas pieczenia

Aby przygotować ten pyszny deser, czas pieczenia jest stosunkowo krótki, bo wymaga jedynie czterdziestu do pięćdziesięciu minut. Włóż ciasto do nagrzanego do 350 stopni piekarnika. Piec przez około czterdzieści do pięćdziesięciu minut lub do momentu, gdy nadzienie zacznie bulgotać, a skórka będzie lekko złota. Jeśli chcesz uniknąć nadmiernego przyrumienienia, przykryj ciasto folią aluminiową lub tarczą do pieczenia. Przed podaniem ciasto całkowicie ostudzić. Resztki ciasta można przechowywać w lodówce do 5 dni.

Nadzienie

Aby przygotować własne nadzienie do ciasta z jeżynami, wykonaj poniższe czynności. Na początek rozmroź mrożone jeżyny, dobrze je odsączając. W misce nadającej się do mikrofalówki połącz jeżyny z cukrem i skrobią kukurydzianą. Gotuj w kuchence mikrofalowej przez minutę, a następnie mieszaj, aż jagody całkowicie się rozmrożą i połączą. Przełożyć do formy do pieczenia. W razie potrzeby powtórzyć te czynności. Po ostygnięciu ciasta, przykryć folią i wstawić do lodówki na dwie godziny.

Przechowywanie

Przepis na ciasto z jeżynami można przechowywać do wykorzystania w przyszłości w szczelnym pojemniku w chłodnym miejscu. Nadzienie do placka z jeżynami pozostanie świeże przez trzy lata, jeśli będzie przechowywane prawidłowo. Ciężka bita śmietana jest trudnym do przechowywania i odtworzenia składnikiem. Jeżyny są najlepszym dodatkiem do ciasta, więc jeśli uprawiasz je samodzielnie, skorzystaj z przewodników po jagodach, które mogą Ci pomóc w ich uprawie. Innym rozwiązaniem jest świeże mleko kozie lub inne zwierzęce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *