Bridget Jones – Recenzja Filmu

Jeśli jesteś fanem brytyjskich komedii, z przyjemnością przeczytasz tę recenzję filmu Bridget Jones. Ta brytyjska komedia jest pełna żenujących eskapad i zadowolonych z siebie aktorów. Czy warto ją zobaczyć? Omówimy obsadę i fabułę filmu. Porozmawiamy też o tym, co sami sądzimy o filmie, w tym o Colinie Firthie i Hugh Grancie. Zaczynajmy!

Colin Firth

Ten sequel bestsellerowego Dziennika Bridget Jones przedstawia Renée Zellweger w nowej roli, jako gospodarza telewizyjnego i adwokata. Renée Zellweger powraca do roli Bridget Jones, ale tym razem jako zazdrosna rywalka postaci granej przez Marka Firtha. Film jest zaskakująco zabawną i wzruszającą kontynuacją oryginału. Pojawia się w nim bardziej wiarygodna Bridget Jones, a także zaskakująca ilość nowych scen i dialogów, które sprawią, że będziesz chciał więcej.

Jak zawsze Colin Firth jest doskonałym wyborem na głównego bohatera filmu, ale to komedia naprawdę błyszczy. Dowcipne dialogi i bezczelnie sarkastyczne wypowiedzi zachwycają widzów. Punktem kulminacyjnym filmu jest seksowny ślub Bridget i jej narzeczonego. Mimo braku doświadczenia, humor Firtha jest tu najważniejszy.

Hugh Grant

Nowy film z udziałem Hugh Granta, Colina Firtha i Gemmy Jones opowiada o życiu fikcyjnej Bridget Jones. Historia obraca się wokół relacji między bohaterką a jej ojcem, panem Wickhamem. Dwójka aktorów wciela się w postacie oparte na bestsellerowej powieści Jane Austen, która została przerobiona na serial telewizyjny. Pomimo tego, że ani Grant, ani Firth nie są Brytyjczykami, obsada filmu jest zachwycająco różnorodna.

Film rozpoczyna się od konfrontacji Bridget z Markiem w jego kancelarii adwokackiej, gdzie on oświadcza się jej. Ona się zgadza i zaczyna się romans. Kiedy film się kończy, Bridget łapie bukiet. Planowano nakręcenie sequela, ale Grant stwierdził, że nie podoba mu się scenariusz. Zdjęcia do nowego filmu rozpoczęły się 2 października 2015 roku.

Mark

„Bridget Jones i pamiętnik pani Jones” to zabawna i urocza komedia, w której główną rolę gra Renée Zellweger jako tytułowa Bridget Jones. Bridget zaczyna pisać pamiętnik w Nowy Rok i jest to histerycznie prowokujące. Bridget ma duszę poszukiwaczki przygód i własne zdanie na każdy temat. Film opowiada o kobiecie, która zawsze poszukuje nowych przygód i ma skłonność do śmiechu.

Podczas gdy Colin Firth jest arogancki i zachwycający jako polityk, matka Bridget, mało komediowy kontrapunkt pomaga zrównoważyć ckliwy romans. Bridget ma jednonocne przygody z dwoma mężczyznami: rozwiedzionym adwokatem granym przez Richarda Gere’a oraz amerykańskim miliarderem internetowym, który wynalazł aplikację umożliwiającą „kwantyfikację” miłości. Ale to, co sprawia, że ta komedia jest tak niezapomniana, to fakt, że obaj mężczyźni zakochują się w Bridget w ciągu kilku dni od siebie.

Natasha

Ten film jest zachwycającą adaptacją powieści Jane Austen „Pretty Woman”. Renée Zellweger, wcielająca się w rolę tytułowej panny, ma cudowny, niewymagający wysiłku urok i wrodzony dar komicznego wyczucia czasu. Tchnęła życie w swoją postać, dzięki czemu stała się spoiwem filmu. Sekwencja zamykająca film, „All By Myself”, jest szczególnie skuteczną ilustracją izolacji bohaterki.

Chociaż fabuła kręci się wokół romantycznego splotu wydarzeń między Bridget a Panem Złym, w filmie pojawia się również kilka pamiętnych scen między Bridget a Panem Właściwym, jej przyjacielem z dzieciństwa. W filmie pojawia się również przyjaźń bohaterki z Panem Właściwym, odnoszącym sukcesy prawnikiem granym przez Colina Firtha. Jednak podczas gdy przyjaźń Bridget z Panem Właściwym jest przyjemnym założeniem, wielu krytyków uznało ją za pozbawioną treści.

Daniel

Dla fanów komedii romantycznych Daniel Bridget Jones jest miłą odmianą. Ten dziwaczny film jest pełen dowcipnych tekstów i słodkich występów. Bridget jest niegrzeczną, ale dobroduszną postacią, a jej interakcje z dwoma zalotnikami są zarówno słodkie, jak i zabawne. Ale czy Bridget jest skazana na szczęśliwe zakończenie? Czy może zostanie sama? Dowiemy się tego w recenzji filmu Daniel Bridget Jones.

Pomimo że fabuła filmu jest znajoma, obsadzie udało się zachować urok książki. Fabuła filmu koncentruje się wokół romansu Bridget z niewiarygodnym Danielem, który w końcu zostaje zastąpiony przez bardziej wiarygodnego mężczyznę, Marka. Bohaterowie filmu nie są tak dobrze rozwinięci, a postać Bridget Jones po raz drugi wydaje się mniej wiarygodna. A wątek przemytu narkotyków z Tajlandii był nieco oklepany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *