Co zabrać na kemping – lista

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy zabrać na biwak, jest namiot. Warto również zabrać ze sobą kuchenkę kempingową i parasol przeciwsłoneczny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze rzeczy, które należy zabrać na biwak. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz gotowy, aby wyruszyć w drogę. Możesz być zaskoczony, gdy odkryjesz, jak wiele rzeczy Ci brakowało. Czas zaktualizować swoją listę kontrolną.

Ubranie jest istotną częścią listy kontrolnej na biwaku

Ubranie jest kluczowym elementem listy kontrolnej na biwaku. Łatwo jest zapomnieć o spakowaniu ulubionej pary butów turystycznych lub ulubionego swetra z polaru. Choć może się wydawać, że to zbędny element, sprzęt kempingowy naprawdę może zadecydować o tym, czy wycieczka będzie udana czy nieprzyjemna. Odzież jest modułową, zminiaturyzowaną i niezbędną częścią każdej kempingowej listy kontrolnej. Dzięki tym wskazówkom możesz spakować swój ekwipunek kempingowy tak, aby podróż była jak najbardziej komfortowa.

W zależności od rodzaju biwaku, jaki planujesz, materiały, z których wykonasz ubrania, będą się różnić. Ciemne kolory są bardziej wytrzymałe i lepiej opierają się plamom i zabrudzeniom niż jasne. Pamiętaj, aby mieć pod ręką numery kontaktowe do służb ratowniczych i upewnij się, że Twoje ubrania są odpowiednie do pogody. Niezbędne są także środki odstraszające owady i krem z filtrem przeciwsłonecznym. Podczas biwakowania ważna jest także higiena osobista. Nie zapomnij o papierze toaletowym i szczoteczce do zębów. Nigdy nie wiadomo, kiedy będą potrzebne.

Oprócz odzieży należy zabrać ze sobą krem z filtrem i okulary przeciwsłoneczne, aby chronić się przed słońcem. Jeśli planujesz wędrówki lub biwakowanie w dziczy, będziesz potrzebować tych przedmiotów, aby czuć się bezpiecznie i wygodnie. Kolejnym ważnym wyposażeniem kempingowym jest namiot. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów namiotów, więc wybierz ten, który odpowiada Twoim preferencjom. Najlepsza lista kontrolna kempingu zawiera również film wprowadzający do ważnych elementów biwakowania.

Przywiezienie namiotu

Przywiezienie namiotu na wakacje na kempingu może być ekscytującą przygodą, ale może również stwarzać wiele problemów związanych z bezpieczeństwem. Na szczęście większość linii lotniczych zezwala na przewożenie namiotu jako bagażu podręcznego lub w bagażu rejestrowanym. Namiot i wszystkie jego elementy należy jednak zapakować do torby spełniającej wymagania linii lotniczych. Należy również sprawdzić przepisy TSA dotyczące namiotów i innych materiałów zabronionych, dlatego należy pamiętać o ich zapakowaniu do bagażu rejestrowanego.

Niezależnie od celu wyjazdu na kemping, namiot i śpiwór są niezbędnymi elementami niezapomnianej przygody. Nie wszystkie namioty są jednakowe. Weź pod uwagę, ile osób będzie korzystało z namiotu i jakiego rodzaju sprzęt do wędrówek z plecakiem będzie potrzebny. Śpiwór powinien być zarówno wygodny, jak i sezonowy. Choć może się to wydawać niewiele, wysokiej jakości śpiwór zapewni Ci ciepło przy każdej pogodzie i nie zwiększy wagi Twojego plecaka.

Namiot może stanowić znaczny ciężar, zwłaszcza gdy jest sprawdzany. Dobrym rozwiązaniem jest zakup lekkiego namiotu o wymiarach podróżnych. Jeśli na biwaku będzie wiele osób, warto rozważyć zakup namiotu dwuosobowego. Są one na tyle małe, że zmieszczą się w torbie podręcznej, podczas gdy zabranie większego namiotu będzie kłopotliwe. Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby zabrać cały namiot, wypożyczenie go może być lepszym rozwiązaniem.

Przywiezienie kuchenki kempingowej

Jeśli planujesz wyjazd na kemping, będziesz musiał zabrać ze sobą przenośną kuchenkę kempingową. Większość takich kuchenek jest zasilana paliwem i korzysta z ciekłego propanu. Propan spala się szybko i wydajnie w różnych temperaturach. Propan można kupić w większości sklepów outdoorowych i wielkopowierzchniowych oraz na stacjach benzynowych w pobliżu pól namiotowych. Na większość weekendowych wyjazdów powinna wystarczyć jedna 16-uncjowa butla propanu, choć dobrze jest mieć zapasową butlę na wypadek braku paliwa. Jeśli wybierasz się w odległe rejony, warto rozważyć zakup 5-galonowego zbiornika paliwa lub 20-funtowej butli z propanem.

Kuchenka kempingowa to świetne rozwiązanie na wyprawy z plecakiem, ponieważ eliminuje konieczność zbierania drewna opałowego do gotowania i ogrzewania. Ważne jest również, aby spakować wystarczającą ilość paliwa do kuchenki, w przeciwnym razie nie będzie można z niej korzystać. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby mieć pewność, że podczas biwaku nie zabraknie Ci paliwa. Zabranie ze sobą kuchenki kempingowej na kemping może ułatwić gotowanie i zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli zabierasz ze sobą kuchenkę, powinieneś sprawdzić w linii lotniczej, czy będzie ona dopuszczona do samolotu. Jeśli jednak musisz ją zabrać ze sobą do samolotu, upewnij się, że jest całkowicie opróżniona z paliwa i dobrze wyczyszczona przed spakowaniem. Pamiętaj, że łatwopalne opary paliwa mogą być niebezpieczne dla biwakowiczów, dlatego koniecznie opróżnij kanister z paliwem przed zapakowaniem kuchenki do samolotu. Na kilka dni przed lotem należy również opróżnić zbiornik paliwa z kuchenki. Powinieneś także wyjąć wkład z kuchenki przed jej spakowaniem do przechowywania.

Branie ze sobą parasola przeciwsłonecznego

Branie ze sobą parasola przeciwsłonecznego to świetny sposób na zachowanie chłodu i wygody podczas biwakowania. W zależności od rozmiaru, można ochronić przed słońcem od czterech do ośmiu osób. W zależności od konstrukcji można je wieszać na drzewach lub tyczkach. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli słońce będzie silne, nie będzie sięgać do namiotu. Wybierając parasol słoneczny, weź pod uwagę, ile osób będzie z niego korzystać, a także jaki sprzęt przyniosą.

Wożenie mapy

Jeśli nie znasz się na mapach papierowych, możesz nie być pewien, kiedy powinieneś je zabrać na biwak. Ale mapa może być bardzo pomocna w wielu sytuacjach. Można jej użyć do zaplanowania trasy, znalezienia najlepszego miejsca na kemping czy rozpoznania lokalnej fauny i flory. Oto kilka przykładów sytuacji, w których warto zabrać ze sobą mapę:

Jeśli wędrujesz po dużym parku, prawdopodobnie napotkasz słaby zasięg sieci komórkowej. Dlatego dobra mapa będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Nawet jeśli masz telefon komórkowy, może on nie wystarczyć. Dobra mapa pozwoli Ci zorientować się, jak daleko musisz dojść, zanim dotrzesz do kempingu. Mapa cyfrowa dostarczy Ci również wielu informacji, które sprawią, że Twoja podróż będzie bezpieczniejsza.

Wożąc ze sobą kompas

Pomimo, że poleganie na GPS lub mapach papierowych w nawigacji podczas wędrówki lub biwaku może wydawać się ekstremalne, jest to wysoce zalecane. Technologia kompasowa polega na wykorzystaniu pola magnetycznego Ziemi do nawigacji. Choć większość szlaków turystycznych i kempingowych ma wyraźnie oznaczone trasy, GPS i mapy papierowe mogą okazać się bezużyteczne, gdy zabraknie im baterii lub gdy urządzenia GPS ulegną awarii. Zabranie kompasu na biwak to doskonały pomysł z kilku powodów.

Orientacja kompasu jest bardzo ważna w biegach na orientację. Nie możesz kierować się tylko wzrokiem. Aby określić swoją pozycję w terenie, musisz użyć skomplikowanych obliczeń. Musisz także znać deklinację, czyli różnicę między północą magnetyczną a prawdziwą północą. Im bardziej oddalasz się od bieguna północnego, tym większa jest deklinacja. Kompas z deklinacją -5 stopni może pomóc w nawigacji w terenie.

Przy korzystaniu z kompasu najlepiej jest upewnić się, że posiadasz dokładne informacje o swoim aktualnym położeniu na mapie. Oprócz znajomości aktualnego położenia, należy również umieć określić szerokość i długość geograficzną celu podróży. Aby ustawić deklinację na kompasie, wystarczy wprowadzić szerokość i długość geograficzną celu podróży. Podczas ustawiania deklinacji należy pamiętać o obróceniu ramki kompasu tak, aby strzałka była skierowana w stronę kempingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *